сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дајте им боја на спомените

jana-500

Последни вести

Под мотото „Дајте им боја на спомените“ во градинката „Буба Мара“ во скопско Ново Лисиче денеска ќе се одржи третата акција YANA (You Are Not Alone), која има за цел да ги поттикне луѓето да бидат општествено одговорни преку грижата кон заедницата и животната средина.

Во рамките на акцијата во градинката ќе се бојадисуваат ѕидовите исцртани со графити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести