недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

По се изгледа Дакота Џонсон е убедлив победник на Меѓународниот Венециски филмски фестивал, барем кога станува збор за облеката и за црвениот килим.

dakota-venecija-1

Поврзани вести

По се изгледа Дакота Џонсон е убедлив победник на Меѓународниот Венециски филмски фестивал, барем кога станува збор за облеката и за црвениот килим. Актерката ја посети Венеција поради самиот фестивал, но и поради премиерата на нејзиниот најнов филм „A Bigger Splash“.

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

За време на фестивалот камерите го забележаа секој чекор на Дакота, како и секој свечен миг кога таа се појавуваше на промоциите. Долгите вечерни фустани, необичните детали, природната шминка и незадолжителната фризура може одлично да изгледаат на црвениот килим! На тој начин Дакота доминираше и го привлече вниманието врз себе.

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

За првото појавување на црвениот килим таа се определи за розев свиленкаст фустан на Прада и сите ги воодушеви со едноставноста и елеганцијата.

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Држејќи се до истата парола за младешки и разигран изглед, Дакота за свечената промоција на филмот избра Родарте фустан, која е инспирирана од стилот на 70-тите. Високата јака и големите цветни принтови доминираа на овој необичен фустан.

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Дакота Џонсон најубаво облечена на фестивалот во Венеција

Без разлика дали таа е најдобро облечена жена на фестивалот или не, едно е сигурно Дакота Џонсон докажа дека поседува фантастично чувство за стил и мода. Ако продолжи по тој пат, таа може да им послужи и на останатите актерки како пример за тоа како треба да се појавуваат на црвениот килим.

Најчитани вести