сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Далас подобар од Оклахома, Мајами лесно се справи со Хјустон

nba

Поврзани вести

Пораз на Оклахома, триумфот на Мајами над Хјустон, рекордот на кариерата на Ентони Дејвис, повредата на Кајри Ирвин и 63 поени на двоецотна Голден Стејт, Кари -Томпсон ја одбележаа ноќта во НБА лига.

На Оклахома не беа доволни ниту 20 поени на Кевин Дурант за да се спаси од поразот од Далас со 109:86. Мајами немаше тешка задача со Хјустон, совладувајќи го со 113:104.

Клеј Томпсон на 12 секунди пред крајот постигна клучни поени за победа на Вориорс, Батум потоа беше само половичен од слободни фрлања, а поофанзивниот скок не успеа да донесе триумф на Портланд кој загуби од Голден стејт со 113-112. Стеф Кари имаше 37 поени, додекаТомпсон запиша 27 поени.

Резултати: Њу Орлеанс – Бостон 121:120 (пр), Минесота-Сакраменто 104:102, Оклахома – Далас 86:109, Сан Антонио -Јута 122:104, Портланд – Голден стејт 112:113, ЛА Клиперс -Кливленд 102:80, Торонто – Феникс 113:121, Милвоки- Шарлот 92:101, Мајами-Хјустон 113:104.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести