вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Дали алкохолот ќе му пресуди на Видал ?

vidal

Поврзани вести

Видал во раните утрински часови во петокот беше исфрлен од еден клуб затоа што во алкохолизирана состојба се тепал со обезбедувањето.

vidal pijan

Токму поради ова Јувентус го казни Артуро Видал со 100.000 евра, а чилеанскиот фудбалер од средниот ред не беше ниту во стартната постава за дуелот со Рома, како резултат на дисциплинските мерки од страна на торинскиот клуб.

Дали оваа казна е последно предупредување до Видал, кој летово беше поврзуван и со трансфер во Манчестер јунајтед, останува да видиме.

Артуро Видал во 2011 година дојде во Јувентус од Леверкузен и постигна 47 гола на 156 натпревари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести