Магазин

Дали Чендлер и Моника се повеќе од пријатели?

Дали Чендлер и Моника се повеќе од пријатели?

Одлична вест за љубителите на ТВ серијата „Пријатели“ – Кортни Кокс се враќа во серијалот! Популарната Моника ќе ја толкува главната улога во серијата „Charity Case“, а не толку одамна ја гледавме во уште еден успешен проект „Cougar Town“  каде во еден момент и’ се приклучи и колешката и пријателка Џенифер Анистон.

Дали Чендлер и Моника се повеќе од пријатели?
Дали Чендлер и Моника се повеќе од пријатели?

Сепак, во Лос Анџелес, Кортни во последно време се почесто ја гледаат заедно со нејзиниот телевизиски партнер Метју Пери. Затоа, кон крајот на минатата годината почнаа гласини дека Моника и Чендлер ја продолжиле романсата, која, да се потсетиме, почна во четвртата сезона на една од најпопуларните серии на сите времиња. Тие брзо ги негираа американските таблоиди, тврдеа дека тие се навистина, само добри пријатели.

На доделувањата на различните филмски награди, што се одржаа минатата недела, Кортни и Метју се неразделни, поради што нивните обожаватели веќе почнаа да шпекулираат дека се заедно во романтична врска. А овој пат нема демант од страна на познатите актери…