четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Дали е ова НЛО: Мистериозна светлина на небото над Русија (видео)

svetlinaaa

Последни вести

Мистериозна молња повторно го осветли небото над Русија, поради што некои се сомневаат дека Земјата била посетена од вонземјани.

Експертите велат дека сино-белата светлина, која го осветли небото над Ставропољ во јужна Русија, не е природна, но според нив нејзиниот извор е од Земјата.

Чудната светлина не била проследена со звук, тврдат сведоците, а некои од нив успеале и да го снимат овој чуден настан.

Дел од сведоците тврдат дека во домовите забележале треперење на светилките за време на блесокот.

-Се уплашив од она што го видов. Веќе бев во постелата. Изгледаше како нешто многу светло да го осветли таванот во мојата соба, изјави една жена за Раша тудеј.

Светлината е снимена и со камера од автомобил 39 минути по полноќ.

Дел од луѓето сметаат дека стнува збор за воена вежба, дефект на електричната мрежа, поларна светлост, астероид, па дури и НЛО.

Ова не е прв пат чудна светлина да биде регистрирана во Русија. Во ноември минатата година чуден блесок кој траеше дури 11 секунди го осветли небото над Екатеринбург.

Најчитани вести