петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Дали конечно е решена мистеријата со малезискиот авион?

maleziski avion ruta

Поврзани вести

Малезиските власти свикале итна прес конференција, на која што се очекува да се изнесат нови детали врзани за исчезнатиот Боинг 777, за кој што се трага веќе повеќе од две недели.

Малезискиот премиер исто така би требало да има свое обраќање пред јавноста.

Медиумите јавуваат дека семејствата на кинеските патници итно се повикани да дојдат од Пекинг во Австралија, каде што во кражјбрежните области се трага по исчезнатиот авион.

Како што пренесуваат странските медиуми, членовите на семејствата на исчезнатите патници јавиле дека се повикани на итна конференција, каде што се очекува откривање на нови детали поврзани со летот МХ 370, кој што исчезна на осми март.

Според последните информации, австралиски пилоти забележале непознати предмети во јужниот Индиски океан за кои што се верува дека му припаѓаат на исчезнатиот малезиски авион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести