четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Дали можете да возите кога сте пијани?

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262646-519693

Последни вести

Полицијата во Нови Сад на жителите од овој град им ги понуди „алкохолните очила“ за трезни да почувствуваат како изгледаат кога се пијани и дали тогаш се во состојба да управуваат со мотор или автомобил.

Со очилата може да се види како човекот се однесува и колку тој е способен да вози кога во себе има 1,5, 2 или 2,5 промили алкохол.

Како изгледаа жителите на Нови Сад погледнете на следните фотографии

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262588-519681

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262588-519699

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262588-519701

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262605-519697

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262646-519693

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262658-519691

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262673-519689

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262697-519687

pijane-naocare-foto-sladjana-stojanovic-1403262718-519685

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести