сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 44

Дали ова е потврда дека Адел конечно е во брак?

адел

Последни вести

Иако таа изјави дека не сака да биде во брак, по се изгледа славната пејачка Адел се предомислила.

Судејќи според фотографиите од неколку последни настапи, пејачката сепак му рекла „да“ на долгогодишното момче Симон Конецки. Неименуван извор за списанието „Heat“, рече дека Адел стапила во брак за време на Божик.

– Изгледа дека се венчале на 25 декември вечерта, неочекувано и ненадејно. Тие биле дома и не правеле ништо, кога двајцата почнале да плачат и веднаш одлучиле да стапат во брак, откри добро информиран извор.

Симон и Адел имаат тригодишен син Ангел.

Најчитани вести