недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дали „случајно“ е откриен скриениот адут на Ван Гал ?!

Пред една седмица менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал најави дека на „Олд Трафорд“ ќе пристигне напаѓач, а медиумите во Англија не прекинаа да пишуваат кој е тој „мистериозен“ фудбалер.

Лукаку ќе ги решава проблемите на Јунајтед во нападот

Лукаку ќе ги решава проблемите на Јунајтед во нападот

Поврзани вести

Сепак, топ вест помеѓу фановите на „црвените ѓаволи“ е фотографијата која ја објави летното засилување на Јунајтед, Мемфис Депај а на која младиот офанзивец разговара со Ромелу Лукаку.

Дали Лукаку е „мистериозниот“ напаѓач кој го најави Ван Гал ?!

Дали Лукаку е „мистериозниот“ напаѓач кој го најави Ван Гал ?!

Веднаш под сликата осамна и многу двосмислена порака „Јас и Ромелу Лукаку додека водиме разговор. Се гледаме наскоро“.

Дали токму белгискиот напаѓач е засилувањето кое го најави Ван Гал, ќе покаже периодот што следува.

Корпулентниот стрелец е под договор со Евертон, кој пак на Челзи му исплати 30 милиони фунти за услугите на Лукаку.

Најчитани вести