Спорт

Дали „случајно“ е откриен скриениот адут на Ван Гал ?!

Дали „случајно“ е откриен скриениот адут на Ван Гал ?!
Лукаку ќе ги решава проблемите на Јунајтед во нападот

Сепак, топ вест помеѓу фановите на „црвените ѓаволи“ е фотографијата која ја објави летното засилување на Јунајтед, Мемфис Депај а на која младиот офанзивец разговара со Ромелу Лукаку.

Дали Лукаку е „мистериозниот“ напаѓач кој го најави Ван Гал ?!
Дали Лукаку е „мистериозниот“ напаѓач кој го најави Ван Гал ?!

Веднаш под сликата осамна и многу двосмислена порака „Јас и Ромелу Лукаку додека водиме разговор. Се гледаме наскоро“.

Дали токму белгискиот напаѓач е засилувањето кое го најави Ван Гал, ќе покаже периодот што следува.

Корпулентниот стрелец е под договор со Евертон, кој пак на Челзи му исплати 30 милиони фунти за услугите на Лукаку.