петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Дали сте зависни од порно филмови?

Околу 20 отсто од зависниците на порно филмовите гледаат такви филмови на работно место. Ново порно излегува на секои 39 минути.

pornografija

Поврзани вести

На интернет постојат повеќе од четири милиони порно сајтови, а само во еден ден се прават 68 милиони пребарувања на интернет на порно филмовите. Истражувањето покажало дека 15 отсто од мажите зависат од порно-филмовите.

Во текот на гледањето се ослободуваат допамин и окситоцин, како и при консумација на кокаин, тврдуваат стручњаците.

Околу 20 отсто од зависниците на порно филмовите гледаат такви филмови на работно место. Ново порно излегува на секои 39 минути.

Дали попрво би гледале добар порно филм или ќе излезете со пријателите? Ако сте одговориле потврдно, можно е да имате проблем.Зависниците од порно филмовите тешко одржуваат социјални врски,а во сексуалните односи тешко е да се возбудат.

Блиску 70 отсто од момчињата, барем еднаш неделно гледаат порно филм на интернет. Често се споредуваат со порно актерки и постануваат незадоволни со себе.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести