понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Дали викендов ќе заврне снег во некои делови од Македонија?

vremeslika

Поврзани вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Температурата ќе достигне до 20 степени.

До петок ќе преовладува релативно топло и стабилно време, по одделни котлини со слаба утринска магла.

Во сабота и недела ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Во недела ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено повеќе ќе бидат застапени во северозападните и западните делови, каде на повисоките планини ќе има услови за повремени врнежи од снег.

Најчитани вести