понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Дали знаете правилно да се бакнувате?

27e549575c3b2e33_tumblr_lo6cmdLV0o1qlluv1o1_500

Последни вести

Изгледа сите мислиме дека сме вистински професионалци кога е во прашање бакнувањето, но само помалку од половина се блиску до тоа.

Премногу јазик

Еден од најлошите сценарија кога се бакнувате со некого за прв пат, е наместо бакнеж партнерот да ви земе брис од грло.

Премалку јазик

Секогаш нешто не чини нели? Секој кој би се бакнувал со некого кој едноставно не користи јазик знае колку е ужасно чувството кога се бакнувате на овој начин.

Здив

Некои луѓе внимаваат да не јадат лук или кромид пред да се бакнуваат со парнерот. Но некои и не внимаваат. Многумина луѓе се сложуваат дека лошиот здив е многу лоша работа.

Погрешен ритам

Како и за музиката и танцот, некои луѓе едноставно имаат чувство кога е во прашање ритамот, а некои немаат. Ништо не може да го уништи преубавиот романтичен бакнеж како нечиј јазик кој игра по устата како да е на техно журка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести