понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

„Далматиан“ започнува со евтини летови на 30 јуни

„Далматиан“, првата хрватска приватна нискобуџетна авиокомпанија, по долгогодишна подготовка од 30 јуни започнува со реализација на евтини летови.

zracna-luka-zagreb

Поврзани вести

„Далматиан“, првата хрватска приватна нискобуџетна авиокомпанија, по долгогодишна подготовка од 30 јуни започнува со реализација на евтини летови.

Авионите на „Далматиан“ ќе го поврзат Загреб со 11 европски дестинанции и тоа Софија, Дизелдорф, Милано, Хамбург, Женева, Ларнака, Рим, Прага, Штудград, Цирих и Варшава, а се планира и воведување на линија до Виена.

Билетите се со почетна цена од 29, 99 евра во еден правец.

Компанијата на долг рок, планира и воведување на прекуокеански летови, а својата флота во иднина ќе ја надополни и со четири „Ербас“ авиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести