вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дамјан Стојановски се врати меѓу своите

damjan

Поврзани вести

Сагата околу ангажманот на Дамјан Стојановски во МЗТ Скопје конечно заврши.

Репрезентативецот на Македонија и официјално стави потпис на договорот со тимот од Аеродром, кој има важност до крајот на актуелнава сезона.

Изминатиов период постојано се шпекулираше околу договорот помеѓу двете страни, но постојано имаше некоја пречка за негова реализација. Како и да е, Стојановски конечно потпиша со шампионот, и тоа во најдобар момент, пред дерби пресметката против Работнички, натпревар кој ќе се игра во среда во рамките на домашното првенство.

Стојановски е третото засилување за МЗТ Скопје овие пет дена, по ангажманот на Американецот Дион Диксон и повратникот Сеад Шеховиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести