понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Дани Алвеш ја напушта Барселона – можни дестинации Париз и Манчестер

alves

Поврзани вести

По заминувањето на Чави, Барселона ќе остане и без својот долгогодишен десен бек, Дани Алвеш.

Бразилскиот репрезентативец по крајот на актуелнава сезона и дефинитивно ќе ги напушти “каталонците”.

За Алвеш веќе има интерес од ПСЖ и од Манчестер сити. Шпанската јавност очекува наскоро самиот фудбалер да проговори за причините за заминување од клубот. Се претпоставува дека Алвеш, покрај финансиските причини, се чувствува и недоволно ценет на “Камп Ноу”.

Најчитани вести