недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Даниел Дончевски по трет пат најсреќен, тој го фати крстот во водите на Вардар

Поврзани вести

Даниел Дончевски  е среќникот кој три години по ред успева прв да дојде до светиот крст. Оваа година, како и минатата Даниел беше најблизу до светиот крст во водите на реката Вардар.

daniel doncevski

Дончевски од годинашниот кум на манифестацијата, 26-годишната Ана Марија Вуковска, како награда доби плазма телевизор и икони од осветените места во Ерусалим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести