петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Даниел Георгиевски потпиша со Мелбурн Виктори

daniel

Последни вести

Македонскиот репрезентативец Даниел Георгиевски потпиша едногодишен договор со австралискиот прволигаш, Мелбурн Виктори.

26-годишниот Георгиевски по седум години на европскиот континент, всушност повторно се враќа во земјата каде е роден и од каде фудбалски стартуваше, но овој пат во најсилното натпреварување. Нашиот деснокрилен дефанзивец, како што е познато, изминативе две години ги мина во романската Стеауа, но откако се раздели со клубот сега се одлучи една години да мине во еден од најсилните австралиски клубови.

Даниел Георгиевски, кој претходно во својата кариера има настапи и за хрватските Меѓимурје и Шибеник, во дресот на македонската репрезентација има 20 натпревари.

Мелбурн Виктори минатата сезона во австралискиот шампионат го освои четвртото место, а сезонава е со амбиции за атак и на шампионската титула.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести