петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Видео: Даниел Кајмакоски го запали студиото на ТЛЗП

Даниел Кајмакоски го имаше досега најдобриот настап во третата сезона на „Твоето лице звучи познато“.

daniel-kajmakoski

Поврзани вести

Пејачот целосно се внесе во улогата на фронтменот на групата Рамштајн, приредувајќи огнен настап, по кој жирито му ги додели сите 12-ки, а публиката се крена на нозе и го поздрави со стоечки овации.

1daniel

– Јас станав фан на Даниел и Рамштајн, значи ќе одам на концерт. Ова се мошне тешки актерски улоги, ова беше шок за мене и сакам да го пофалам Даниел и целата продукција. Mене ми се запалија трепките! Малку е да се каже дека беше вонсериски и сјаен, рече Лепа Брена.

Најчитани вести