недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски победи на Х фактор Адриа

daniel so zname

Последни вести

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум за Сони.

Даниел важеше за фаворит од почетокот на шоуто, но до последно не се знаеше дали ќе ја понесе победата.

Последната песна „The Hardest Thing“ од Тоше Проески ја испеа на сцена со македонско знаме.

Честитки!

Со овој настап и распалување на сцената, покажа кој е најдобар!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести