сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Даниел не ги добил ни парите ни автомобилот од „Икс фактор“

Требаше да ги добијам наградите и сите финалисти потоа да заминеме на турнеја. Засега останувам во Белград и ќе почекам да видам што ќе се случува. Навистина не знам кои се причините за ова, вели Даниел за српски „Телеграф.

images (1)

Последни вести

Победникот на „Икс Фактор“ Даниeл Кајмакоски се’ уште не ги добил ветените награди од продукцијата на популарното шоу иако според најавите парите требало да му бидат префрлени на сметка во рок од три дена од завршувањето на шоуто, а автомобилот да го добие за неколку дена.

„Требаше да ги добијам наградите и сите финалисти потоа да заминеме на турнеја. Засега останувам во Белград и ќе почекам да видам што ќе се случува. Навистина не знам кои се причините за ова“- вели Даниел за српски „Телеграф“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести