понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Даниела Арсовска нов претседател на ССК

daniela-arsovska

Поврзани вести

Даниела Арсовска е нов претседател на Сојузот на Стопански комори. Таа доби 232 гласови наспроти Мирче Черкези, кој доби 152 гласови.

Арсовска   беше  член на Управниот одбор и претседател на Услужна комора.
Досешаниот претседател  Златко Калеников функцијата за извршуваше 5, 5 години. Тој порача дека  приоритет на новиот претседател треба да биде  развој на гранските комори и групации.

Сојузот брои 8 стопански комори, 19 групации и преку 1.500 членки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести