четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Данска туристка силувана од група мажи во Индија

Тие и го покажале погрешниот пат, а потоа ја силувале.

Војници од ИСИС силуваат девојки за да ги муслиманизираат

Војници од ИСИС силуваат девојки за да ги муслиманизираат

Поврзани вести

Ново силување во Индија, данска туристка била нападнат од група мажи.

Според информациите од индиската полиција една данска туристка пријавила дека во вторникот била силувана во близина на позната трговска област во Њу Делхи

Портпаролот на полицијата изјавил дека жената е на возраст од 51 година се изгубила во градот и прашала група мажи како да стигне на планираното место. Тие и го покажале погрешниот пат, а потоа ја силувале. Никој од напаѓачите не е  уапсен.

Сопственикот на хотелот во која била сместена жената изјавил дека повикал полиција, откако таа се вратила од градот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести