Свет

Данска туристка силувана од група мажи во Индија

Данска туристка силувана од група мажи во Индија
Војници од ИСИС силуваат девојки за да ги муслиманизираат

Ново силување во Индија, данска туристка била нападнат од група мажи.

Според информациите од индиската полиција една данска туристка пријавила дека во вторникот била силувана во близина на позната трговска област во Њу Делхи

Портпаролот на полицијата изјавил дека жената е на возраст од 51 година се изгубила во градот и прашала група мажи како да стигне на планираното место. Тие и го покажале погрешниот пат, а потоа ја силувале. Никој од напаѓачите не е  уапсен.

Сопственикот на хотелот во која била сместена жената изјавил дека повикал полиција, откако таа се вратила од градот.