петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Данска: Уапсени четири осомничени членови на ИД

полиција

Последни вести

Полицијата во Данска денеска уапси четири лица кои се сомничат дека биле регрутирани од страна на групацијата Исламска држава за а извршат напади.

При акцијата полицијата запленила и муниција и оружје.

Полицијата соопшти дека апсењата следеле во рамки на операцијата против лица, кои припаѓаат на терористички групи од Сирија и северен Ирак.

Деталите за апсењата и идентитетот на осомничените не се познати.

Најчитани вести