Магазин

ФОТО: Дара ја покажа својата „бубамара“

ФОТО: Дара ја покажа својата „бубамара“

Ниту ладните октомвриски денови не ја натераа Дара Бубамара да облече долна облека. Фотографот на „Ало“ го насликал голото меѓуножје на пеачката.
На смимањето на „Фантастик шоу“ фолкерката се појавила во краток фустан под кој се гледало нејзиното голо тело. Бубамара, своите интимни делови на телото ги заштитила со проѕирни хулахопки, кои и’ го штителе меѓуножјето, веројатно од ветар.

Во студиото лицата биле шокирани додека зачудено ја гледале Дара како ги шири нозете и се тркала по сцената.

Во фустанот кој повеќе открива отколку што сокрива , без долна облека, Бубамара се тркалала по подиумот додека ја изведувала новата песна, па публиката во студиото имала можност да ја види „бубамарата“ на Дара.

Да биде уште полошо, подот на бината на која настапувала Дара била од огледало , па и камерманите имале можност да видат една несекојдневна глетка. Сепак, тоа на Дара не и пречело да се „фрцка“ и да ги шири нозете како да е облечена во панталони.

Полна со самодоверба, депилирана, се смешкала од бината на која гордо ја претставувала својата „бубамара“. А долна облека – тоа кај Дара не е во мода, особено кога носи хулахопки.

dara1 dara2 dara3