среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Дарко Шариќ соработувал со високи политичари во Србија

darko-saric2

Поврзани вести

Наркобосот Дарко Шариќ, кој е уапсен утрово под обвинение за шверц на над пет тони кокаин, не можел да го води својот „бизнис“ без поддршка на важни политички субјекти во Србија, изјавил криминологот Златко Николиќ , цитиран од српската агенција „Бета“.

Според Николиќ одделни луѓе од полицијата и обвинителството соработувале со Шариќ и со неговата изјава пред судот можеби ќе го открие нивниот идентитет.

„Не би сакал да сум во кожата на политичари кои му помагале Шариќ“, изјавил Николиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести