петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Даскалов оставил проштално писмо за ќерките и сопругата

Не се откриваат ни детали за содржината, но наводно, открива Вест, ој бил разочаран по банкторот во бизнисот и не можел да продолжи, па во писмото им се извинил и побарал разбирање од сопругата и двете ќерки.

stip

Поврзани вести

Штип вчера се прости со Горан Даскалов, бизнисмен во текстилната индустирја, поранешен советник и претседател на ФК Брегалница, пишува Вест.  Тој беше најден мртов во неговата викендичка во Суитлак со прострелна рана.

За смртта на Даскалов низ градот кружат различни приказни за можните причини, од тоа дека тој не бил човек кој можел да посегне по својот живот, до сериозни проблеми со бизнисот, па се’ до некои кривични пријави за малверзации за времето кога бил во фудбалот.

Како што пишува Вест, основниот јавен обвинител Ристе Бојаџиев истакнал дека се’ уште ги чека официјалните резултати од наодот за парафинската рака и извештајот од извршената обдукација, за да се комплетира истражната постапка. До неговото тело бил најден неговиот пиштол кој го поседувал со дозвола.

Според првичните сознанија до кои дојде Вест, Даскалов оставил проштално писмо. Од СВР Штип и од Обвинителството ниту  потврдуваат, ниту негираат дека тој оставил писмо. Не се откриваат ни детали за содржината, но наводно, открива Вест, ој бил разочаран по банкторот во бизнисот и не можел да продолжи, па во писмото им се извинил и побарал разбирање од сопругата и двете ќерки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести