Македонија,Крими хроника

Даскалов се самоубил, се чека потврда од обдукцијата

Даскалов се самоубил, се чека потврда од обдукцијата

Според првичните информации од полицијата,бизнисменот  Горан Даскалов од Штип сам си го одземал животот.

Од МВР  го потврдуваат идентитетот, а првично велат дека се работи за самоубиство, но за официјална потврда се чекаат резултатите од обдукцијата.

До  неговото безживотно тело во викендичка во населбата Сутилак бил пронајден и пиштол, кој е предаден на вештачење.

Даскалов беше член на Управниот одбор на Текстилен кластер и до пред една година претседател на ФК „Брегалница“.

Штипската јавност Даскалов го познава како човек кој работеше во текстилниот сектор.