недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Даскалов се самоубил, се чека потврда од обдукцијата

До неговото безживотно тело во викендичка во населбата Сутилак бил пронајден и пиштол, кој е предаден на вештачење.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Според првичните информации од полицијата,бизнисменот  Горан Даскалов од Штип сам си го одземал животот.

Од МВР  го потврдуваат идентитетот, а првично велат дека се работи за самоубиство, но за официјална потврда се чекаат резултатите од обдукцијата.

До  неговото безживотно тело во викендичка во населбата Сутилак бил пронајден и пиштол, кој е предаден на вештачење.

Даскалов беше член на Управниот одбор на Текстилен кластер и до пред една година претседател на ФК „Брегалница“.

Штипската јавност Даскалов го познава како човек кој работеше во текстилниот сектор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести