сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Давчевски: Антикорупциска да дозволи расправа за намалување на цената на водата

antikorupciska

Поврзани вести

Како што Државната комисија за борба против корупција одобри да се расправа за одобрување уште еден за бесплатен превоз на пензионери во јавниот транспорт, така да дозволи и расправа за барањето на СДСМ за намалување на цената на вода, вели советникот на СДСМ во Советот на Град Скопје, Драги Давчевски.

„ Ако ВМРО-ДПМНЕ е искрена со пензионерите, бараме Советот на Град Скопје да го прифати барањето на Сојузот за иднината сите пензионери, без разлика на старосната граница да можат секој ден да користат бесплатен автобуски превоз. Овој предлог на опозицијата не е предизборен, туку е повеќепати досега инициран во Советот на Град Скопје. Мнозинството од власта најгрубо го одбиваше, со што се гледаа предизборното лицемерие на власта кон пензионерите“, вели Давчевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести