понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Давид Бабунски потпиша за Црвена Звезда

Директорот на клубот, Звездан Терзиќ, очекува Бабунски да ги потврди својот квалитет и талент кој го поседува, и дека веќе во наредната натпреварувачка сезона Звезда сериозно ќе размислува на него.

Давид Бабунски потпиша за Црвена Звезда

Давид Бабунски потпиша за Црвена Звезда

Последни вести

Македонскиот фудбалски репрезентативец Давид Бабунски и официјално е нов член на белградска Црвена звезда.
Бабунски кој беше дел од фудбалската академија на на Барселона, го раскина договорот со најдобриот каталонски тим и без обештетување пристигна во Белград во редовите на Црвена Звезда, со која потпиша договор до 2018 година.
– Задоволен сум од успешниот крај на овие преговори. Од денеска сум играч на Црвена Звезда и сега ми следи докажување и напорна работа за да се наметнам кај тренерот. Верувам дека ќе уживам во текот на својот престој во Белград и Црвена Звезда, а верува дека и сите навивачи ќе бидат задоволни од моето залагање и моите партии, изјави Бабунски за официјалниот веб страна на Црвена Звезда.
Директорот на клубот, Звездан Терзиќ, очекува Бабунски да ги потврди својот квалитет и талент кој го поседува, и дека веќе во наредната натпреварувачка сезона Звезда сериозно ќе размислува на него.
– Давид ќе биде силен адут за „црвено-белите“ во квалификациите од евро-куповите. Се надевам дека ќе го потврди својот квалитет и талент, изјави Терзиќ.

Најчитани вести