понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Давид Луиз и официјално продаден на ПСЖ за 49 мил. евра

Лондонскиот премиерлигаш Челзи, прек официјално соопштение потврди дека пред неколку часа е постигнат договор со раководните лица на францускиот гигант ПСЖ околу најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец, Давид Луиз.

ANCELOTI UNIKATNA SANSA

Поврзани вести

Лондонскиот премиерлигаш Челзи, прек официјално соопштение потврди дека пред неколку часа е постигнат договор со раководните лица на францускиот гигант ПСЖ околу најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец, Давид Луиз.
“Фудбалскиот клуб Челзи и ПСЖ постигнаа договор за продажба на Давид Луиз на францускиот клуб. Трансферот ќе биде реализиран откако Давид Луиз ќе ги договори личните побарувања со францускиот клуб и откако ќе помине задолжителниот лекарски преглед”, стоеше во официјалното соопштение.
Од продажбата на централниот дефанзивец, лондонскиот клуб ќе заработи околу 49 мил. евра, а најголемиот дела од заработените пари ќе бидат потрошени на веќе најавениот трансфер на најдобриот фудбалер од редовите на Атлетико (М), Диего Коста.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести