петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Давид Луиз прв се извини за срамниот пораз

DAVID LUIZ PRV SE IZVINI

Поврзани вести

Заменик капитенот на Бразил, Давид Луиз прв собра храброст да се извини за срамниот пораз, но и да признае дека Германија сосема заслужено има обезбедено пласман во финалниот натпревр.

„Не знам што да кажам, разочарувањето е огромно. Сакавме да донесеме радост на бразилскиот народ, сега се случи токму спротивното. Затоа, им се извинувам на сите Бразилци за она што го доживеаја вечерва, но верувајте дека нам ни е најтешко. Тие беа подобро подготвени за овој меч, и на физички и на психолошки план. Делуваа супериорно на теренот, ни дадоа четири гола за десетина минути. Секоја чест за нив, се уште сум во шок од она што ни се случи“, изјави Луиз.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести