понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Давид Луиз во ПСЖ за 50 милиони фунти

psz

Последни вести

Тема број еден во сите фудбалски медиуми на Островот, е сензационалната информација дека раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи и тие на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, постигнале договор околу трансферот на бразилскиот интернационалец, Давид Луиз.

Познатиот таблоид “Дејли Мејл” потврди дека најбогатиот клуб во Франција ќе потроши околу 50 мил. фунти за обештетувањето на централниот дефанзивец, кој веднаш по завршувањето на Мундијалот во Бразил и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на популарните “светци

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести