петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Давутоглу ќе се обрати пред амбасадорскиот совет во МНР

mnr

Последни вести

Во рамки на посетата на Република Македонија  на претседателот на владата на Република Турција Ахмет Давутоглу и министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу, предвидено е обраќање  Ахмет Давутоглу пред амбасадорскиот совет во просториите на МНР.

Најчитани вести