недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Давутоглу: Политичарите во БиХ треба да најдат решение за кризата

ahmet davutoglu

Поврзани вести

Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу ги повика лидерите во Босна и Херцеговина да најдат решение на политичката криза, пренесе електронското издание на српскиот весник „Блиц“.

Ахмед Давутоглу, кој е во посета на Сараево , се сретнал со бошњачкиот член на Претседателството, Бакир Изетбеговиќ и со министерот за надворешни работи, Златко Лагумџија.

„Важно е политичарите во Босна и Херцеговина да разберат дека сите се на еден брод и да работат на тоа бродот да плови успешно“, изјавил Ахмед Давутоглу.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести