петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 1

Давутоглу: Терористичките групи не треба да учествуваат во преговорите за Сирија

Тој на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија изјави дека Турција не прави разлика меѓу борците на Исламска држава и на Курдската работничка партија во антитерористичката борба.

Давутоглу: Терористичките групи не треба да учествуваат во преговорите за Сирија

Давутоглу: Терористичките групи не треба да учествуваат во преговорите за Сирија

Поврзани вести

Tурскиот премиер Ахмет Давутоглу денеска изјави дека терористички групи не треба да бидат вклучени во преговорите за изнаоѓање на решение за конфликтот во Сирија.

Тој на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија изјави дека Турција не прави разлика меѓу борците на Исламска држава и на Курдската работничка партија во антитерористичката борба.

Најчитани вести