среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Давутоглу во посета на Џевахир Скај Сити

Turskiot premier vo poseta na Cevahir Sky City_3

Последни вести

Премиерот на Република Турција, Ахмет Давутоглу при официјалната посета на Македонија оствари средба и со менаџментот на компанијата Џевахир Скај Сити. Тој се интересираше за одвивањето на работите на највредната инвестиција од турска компанија во Македонија, до која фаза е изградбата на Џевахир облакодерите и со која динамика напредува градбата. Се распрашуваше за проценките и плановите за комплетното завршување на целиот комплекс и кога првите станари ќе се вселат во импозантниот комплекс.

Turskiot premier vo poseta na Cevahir Sky City_2

Посебен интерес кај премиерот Давутоглу побуди посетата на изложбениот салон, каде што имаше можност да погледне како ќе изгледаат апартманите откако ќе бидат завршени. Притоа, се увери во екслузивноста и уникатноста на становите што компанијата Џевахир ги пласира на македонскиот пазар.

Turskiot premier vo poseta na Cevahir Sky City_4

Средбата ја искористи и за разговор со вработените при што беа пренесени импресиите од нивната работа.

Најчитани вести