понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Давутоглу: Војната во Сирија е закана за сите земји

ahmet davutoglu

Поврзани вести

Војната во Сирија претставува закана за сите земји, истакнал турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу, пренесуваат локалните медиуми.

Според Даватоглу на Владата на сирискиот претседател Башар ал Асад и е дозволено да продолжи да врши злосторства, а истовремено џихадистите од целиот свет доаѓаат да се борат против неа. Според него потребна е меѓународна стратегија која вклучува вистинска соработка меѓу разузнавачките служби на различни земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести