понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Де Бруин достапен за 15 мил. евра

?????????????????????????????????????

Поврзани вести

За време на последниот состанок, клупските челници на лондонскиот премиерлигаш Челзи донеле одлука дека младиот белгиски интернационалец, Кевин де Бруин, ќе биде продаден за време на зимскиот преоден рок.

Одличниот играч за врска, кој може да игра и на крилните позиции ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе го исплати побараното обештетување од 15 мил. евра.

Поранешниот фудбалер на Генк веќе подолг временски период важи за голема желба на Јувентус, Севилја, Борусија од Дортмунд, Шалке, Вердер од Бремен и Баер од Леверкузен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести