сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Де Јонг: Балотели е како Ферари

baloteli kako ferari

Поврзани вести

Холандскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Милан, Најџел де Јонг, на најоригинален начин го дефинираше контроверзниот напаѓач на седумкратниот европски клупски шампион, Марио Балотели.

„Како ќе го дефинирам Марио Балотели? Како нешто што е многу моќно но и непредвидливо. Неговата природа ме натера да го дефинирам како моќен спортски автомобил. Според мене, Балотели може да се спореди со Ферари. Многу моќен автомобил, но истовремено и непредвидлив”, изјави одличниот играч за врска.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести