среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Де Јонг не игра до крајот на СП 2014

DE JONG NE IGRA SP

Последни вести

Селекторот на Холандија, Луи ван Гал, откри дека искусниот играч за врска, Најџел де Јонг заработил потешка повреда за време на дуелот против репрезентацијата на Мексико и најверојато тука ќе мора да заврши неговата мундијалска авантура во Бразил.

“Станува збор за сериозно истегнување. Морав под итно да го заменам. Станува збор за сериозна повреда, се плашам дека ова е крај. Де Јонг сигурно нема да биде во комбинација за четвртфиналниот дуел против Костарика. Мислам дека тука завршува неговата мундијалска авантура. Станува збор за многу важен фудбалер, за мене е меѓу најважните фудбалери. Голема загуба за репрезентацијата на Холандија”, изјави Ван Гал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести