понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Де Лаурентис најави богата награда за фудбалерите на Наполи

de laurentiis bogati nagradi

Поврзани вести

Контроверзниот сопственик на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис потврди дека сака богато ќе ги награди своите фудбалери доколку обезбедат директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони и додаде дека сака да ја продолжи соработката со шпанскиот интернационалец Пепе Реина.

„Разговарав со Реина по натпреварот против Јувентус. Му кажав дека сакам да остане на “Сан Паоло”, дека сакам и во новата сезона да биде прв голман на Наполи. Исто така ги информирав сите фудбалери дека ќе бидат богато наградени доколку ја освојата втората позиција и обезбедат директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони”, изјави Де Лаурентис.

Репрезентативецот на Шпанија актуелната сезона ја одработува како позајмен голман од редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, но Реина веќе изјави дека не сака да се врати на „Енфилд” на крајот од сезоната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести