среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Де Роси го сака Меси или Роналдо за противник

222

Последни вести

Одличниот играч за врска од редовите на Рома, Даниеле Де Роси, откри дека би немал ништо против доколку репрезентацијата на Италија на престојниот Мундијал во Бразил одигра елиминациски натпревар против селекцијата на Португалија или Аргентина, но и додаде дека за противник најмалку го посакува актуелниот светски и европски клупски шампион, репрезентацијата на Шпанија.

“Никогаш не сум се соочил со Кристијано Роналдо и Лионел Меси, односно со Португалија и Аргентина на едно Светско првенство. Можеби ќе имам шанса да им се спротиставам на овие “чудовишта” токму оваа година, ако тоа се случи уште сега можам да кажам дека без страв ќе влеземе во тие дуели. Иниеста и Чави кои се најдобриот двоец против кој некогаш сум играл, стилот на игра на Шпанците не ни одговара и се надевам дека ќе ги избгнеме на ова светско првенство“, изјави Де Роси.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести