вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Де Шиљо заинтересиран за трансфер на Сантијаго Бернабеу

de siljo transfer

Поврзани вести

Најголемиот талент во дресот на италијанскиот калчо гигант Милан, Матиа де Шиљо ги разочара најверните фанови на седумкратниот европски клупски шампион со изјавата дека е можно да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

„Нормално дека ми годи интересот на поголемите клубови, дека ми е убаво кога ќе слушнам дека сум желба на шпанскиот гигант Реал (М). Ако некој од Милан ме праша дали би прифатил трансфер поради некоја економска причина, за да му помогнам на клубот, тогаш сигурно ќе ги разгледам сите понуди кои ќе пристигнат на мојата адреса. Во фудбалскиот свет нема ништо сигурно, не знам што може да ми се случи веќе следниот ден. Јас сакам да бидам дел од Милан, но од еден Милан кој ќе биде далеку поконкурентен во блиската иднина”, изјави репрезентативецот на Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести