вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Де Вриј веќе е купен од Манчестер Јунајтед

DE VRIJ KUPEN OD MANCHSTER

Поврзани вести

Близок извор до таборот на холандскиот прволигаш Феенорд, откри дека централниот дефанзивец, Стефан де Вриј веднаш откако ќе заврши Мундијалот во Бразил и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед.

„Договорени се сите детали, двата клуба најдоа заеднички јазик околу обешетувањето на 22-годишниот дефанзивец. Де Вриј ќе биде продаден на Манчестер Јунајтед за 7 мил. фунти. Најголем удел во реализиацијата на овој трансфер има новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал кој е голем фан на фудбалерот на Феенорд”, изјави анонимниот извор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести