недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Дебар: 14-годишно девојче жртва на педофил

pedofililiiiii

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против дебарчанец за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години потврдија од МВР, објави Канал 5.

За повеќе инфромации од МВР упатија на обвинителството. Од таму за телевизијата само потврдуваат дека осомничениот не е во роднинска врска со девојчето но што точно се случило каде и кога детали не се откриваат.

-Од обвинителството велат дека дебарчанецот е приведен и со него е извршен разговор во присуство на адвокат. Првично му бил определен краткотраен притвор од 48 часа од страна на судија на претходна постапка од гостиварскиот основен суд. Дали ќе биде продолжен притворот ке се знае најдоцна до утре, објави Канал 5.

Инаку, девојчето жртва било сослушано во присуство на психолог од центарот за социјални работи, а она што тоа го кажало за траумите што ги проживеало е клучно во понатамошната постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести