понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дебарчанец фатен со над килограм марихуана

marihuana1-9--1-

Последни вести

Триесет и четиригодишниот Б.Р. од Дебар доби кривична пријава поради недозволено производство и продажба на наркотици.

Одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

На 21.12.2014 година кај местото викано Муслимански Гробишта на регионалниот пат  Граничен премин Блато-Дебар пријавениот е затекнат со една најлонска кеса со опојна дрога „марихуана„ со вкупна нето маса од 1575,9 грама.

Најчитани вести