петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Деби погодок на Ибраими во дресот на Калјари

IBRAIMI

Поврзани вести

Репрезентативецот на Македонија, Агим Ибраими, го запиша дебитантскиот погодок во дресот на италијанскиот калчолигаш Калјари.
Премиерниот неделен натпревар од 26. коло во италијанската Серија А, дуелот помеѓу екипите на Калјари и Удинезе заврши со убедлив триумф на домаќинот од 3:0, а последниот погодок на натпреварот, постигнат во 89 минута беше дело на репрезентативецот на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести