сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Деца на сонцето“ на Митриќески на фестивал во Варна

„Деца на сонцето“ на Митриќески на фестивал во Варна

„Деца на сонцето“ на Митриќески на фестивал во Варна

Поврзани вести

Филмот „Деца на Сонцето“ во режија на Антонио Митриќески ќе се прикажува во конкуренција за Најдобар балкански филм на 23-тото издание на фестивалот Интернационал Филм Фестивал во Варна, Бугарија, што се одржува од 21 до 27 август.

На 13 август филмот Деца на Сонцето ќе го отвори и Опен фест Струмица.

Денеска започна и дистрибуцијата на филмот во САД и Канада преку мрежата на Амазон, соопшти продуцентската куќа.

Најчитани вести