понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Деца предизвикаа пожар на кејот на Вардар кај „Синерџи“

Неколку дечиња играјќи се на кејот на Вардар запалиле мал оган кој подоцна се проширил низ ромските куќи.

Деца предизвикаа пожар на кејот на Вардар кај „Синерџи“

Деца предизвикаа пожар на кејот на Вардар кај „Синерџи“

Поврзани вести

Пожар избувна синоќа на кејот на реката Вардар кај бизнис центарот „Синерџи“.

11826069_10206393758657047_7709820973125129110_n

Според очевидци до пожарот дошло по детска игра. Неколку дечиња играјќи се на кејот на Вардар запалиле мал оган кој подоцна се проширил низ ромските куќи.

11873475_10206393760297088_2380006648851217343_n

Противпожарните служби веднаш излегле на местото на настанот и пожарот е изгаснат.

11863372_10206393782417641_5387745256070291921_n

Најчитани вести